İade ve İptal Şartları | Global Kariyer

İade ve İptal Şartları

Almış olduğunuz her eğitim G.K.M. Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.’nin (GLOBAL KARİYER) garantisi altında verilmektedir.

Almış olduğunuz kursu/hizmeti Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğindeki şartları sağlamanız halinde iade ve değişim yapabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz eğitim hizmeti için GLOBAL KARİYER’in merkezine (Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Reşat Aksoy İş Merkezi, No:138/1, Alsancak/İZMİR) gelerek, GLOBAL KARİYER’in merkezine ait olan 0232 421 45 25 – 0232 444 37 15 numaralarını arayarak ya da izmir @globalkariyer.com.tr adresine mail atarak talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Havale /EFT ile yapılan ödemelerde dekontu maile eklemeniz gerekmektedir. Yoğunluk yahut herhangi bir teknik aksaklık yaşanması hali göz önünde bulundurularak GLOBAL KARİYER iade talebini içeren mailinize en geç 5 gün içerisinde cevap verecektir.  Yukarıda açıkladığımız irtibat yollarından birini kullanmanız sonucu GLOBAL KARİYER’den cevap aldığınız andan itibaren yirmi (20) gün içerisinde eğitim/kurs/hizmet bedeli iade edilir. Kredi kartına eğitim/kurs/hizmet iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süre bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Almış olduğunuz kursun/hizmetin aşağıdaki şartlarda iade ve değişim yapabilirsiniz

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği uyarınca; 

  • Kurs/Hizmet/Eğitim alan kişinin (öğrencinin) Heyet Raporu ile sağlık durumu belgelendirerek GLOBAL KARİYER’den ayrılması, 
  • Kurs/Hizmet/Eğitim alan kişinin (öğrencinin) kamu personeli olması halinde, başka bir görev yerine tayin edilmesi,  
  • GLOBAL KARİYER’in kapanması,
  • Kursun açılamaması,
  • Kurs/Hizmet/Eğitim alan kişinin (öğrencinin) veya kişi 18 yaşından küçük ise velisinin, kurs/hizmet/eğitim alan kişinin GLOBAL KARİYER’e ekonomik yönden devam edemeyecek duruma düştüğünün resmî kurumlarca belgelendirilmesi;

hallerinden bir veya birkaçının oluşması hâlinde GLOBAL KARİYER’den ayrılan öğrencinin, var ise, ayrılış tarihinden sonraki günlere ve saatlere isabet eden ödenmiş ücretleri iade edilir, kurs ücretinin kalan kısmı tahsil edilmez. 

Yukarıda belirtilen haller dışında, hiçbir şart ve koşul altında ücret iadesi yapılmaz, GLOBAL KARİYER’den ayrılan öğrenciden kalan kurs ücretinin tamamı tahsil edilir.  

Satın almış olduğunuz kurs/hizmet/eğitimi başka bir kurs/hizmet/eğitim ile değiştirmek isterseniz hizmet tutarı, yeni hizmet-kursun tutarından düşülerek veya farkının sizin tarafınızdan ödenmesi suretiyle işlem yapılacaktır.

Alınan kurs/eğitim/hizmetin değiştirilmesi, iade edilmesi veya iptali halinde, bahsi geçen kurs/eğitim/hizmet için GLOBAL KARİYER’ce verilmiş olan her türlü eğitim materyalinin GLOBAL KARİYER’e geri verilmesi gerekmektedir. Almış olduğunuz eğitim materyalinin ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan geri iade etmeniz esastır ancak; Alınan kurs/hizmet/eğitim yukarıda sayılan sebeplerden biri neticesinde iptal edilir ise: Almış olduğunuz eğitim/kurs/ hizmet karşılığı verilen eğitim materyalleri tahribata uğramış veya geri verilemiyor ise GLOBAL KARİYER eğitim materyalinin bedelini tahsil etmeye hak kazanır.

Hemen Bilgi Al