London School of English | Yurt Dışı Eğitimler | Global Kariyer

London School of English

1912 yılında kurulan London School of English, 100 yılı aşkın süre içerisinde değişmeyen değerleriyle en üstün deneyimi sunmak üzere sizi karşılıyor.

Tecrübe, Başarı ve Unutulmaz Bir Deneyim!

1912 yılında kurulan London School of English, 100 yılı aşkın süre içerisinde değişmeyen değerleriyle en üstün deneyimi sunmak üzere sizi karşılıyor.

Akademik ve profesyonel hedeflerine ulaşmak isteyen motive olmuş yetişkinler için öne çıkan bir İngiltere dil okulu olarak bilinen London School of English, hedeflerinizi anlıyor ve kurs içeriğini tamamen size özel hale getiriyor.

Başlangıç noktası sizsiniz: Hangi öğrenme hedeflerini taşıyorsunuz? Akademik veya profesyonel yaşamınızda hangi becerilere ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu bilgilerle, kurs içeriği tamamen ihtiyaçlarınıza uygun şekilde tasarlanıyor. Grup içindeki eğitim kalitesi, neredeyse birebir öğrenme deneyimine en yakın olanı sunuyor.

Sizler için yurt dışında dil okulu olarak unutulmaz bir deneyim yaratma amacıyla, özenle seçilmiş yüksek kaliteli ve dikkatli eğitmenler, personel ve konaklama sağlayıcılarıyla birlikte çalışan London School of English; konaklamanız süresince de ihtiyaçlarınıza özen gösterirken sizi evinizden uzakta bile evinizdeymiş gibi hissettirmek için her türlü çabayı sarf ediyor.

Londra'nin en canlı bölgesinde yer alan okulumuz, yaşam tarzınıza ve temponuza uygun bir şekilde eğitim almanızı sağlıyor. Sessiz ve huzurlu bir yerleşim bölgesinde bulunan geniş dil kursumuz, İngilizce öğrenme hedeflerinizi tamamen odaklanabileceğiniz bir ortamda gerçekleştirmeniz için size eşsiz bir deneyim vaat ediyor.

Ders Dışı Aktiviteler:

Sizi sıcak bir ‘Hoşgeldin Partisi’yle karşılayan ingilizce kursumuz aylık belirlenen zengin içerikli aktivite programında kendinizi yalnız hissetmeyeceginiz gibi İngilizce pratigi için en uygun ortamlara sahip olacaksınız. Ucretli ve ücretsiz farklı opsiyonlardaki etkinlikler size Ingiltere’yi en dolu şekilde yaşamanızı sağlayacak.

Kurs ücretine dahil olan hizmetler:

 • Tüm kurs materyalleri ve kaynakları
 • Üç aylık süreyle London School Online platformuna erişim
 • Detaylı kurs sonu ilerleme raporu
 • Kurs tamamlama sertifikası

Konaklamanın kalitesi ve türü çok önemli olduğunun farkında, Londra’nın en iyi İngilizce Kurslarından olan dil okulumuz yerel konaklama sağlayıcılarıyla yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Okulumuzun konaklama departmanı, konaklama sağlayıcılarını ve rezidansları düzenli olarak ziyaret ederek size ayarladığımız konaklamanın mükemmel bir standarta sahip olduğundan emin oluyor ve herhangi bir sorunuz olması durumunda en hızlı şekilde size dönüş sağlıyor.

Seçenekler:

Aile Yanı: Birbirinden deneyimli İngiliz ev sahiplerimizden birinin yanında kaldığınız sürede kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Okulumuza en fazla 40 dakika uzakalıktaki aile yani konaklamasını seçerek İngiltere'de yaşama gerçek bir deneyimi elde edebilir, İngiliz kültürünü deneyimleyebilir ve İngilizce diline tamamen dalmak için fırsat yakalayabilirsiniz.
Ev sahibinizle yoğun iletişim kurmak isteyenler ve Londra'yı kendi başlarına keşfetmeyi tercih edenler için en uygun bir seçenek.

Vincent House: http://www.vincenthouselondon.com/
Okulumuzun anlaşmalı konaklama yerlerinden biri olan Vincent House, çarpıcı bir Art Deco binasının çevrelediği çekici bir Londra meydanında yükseliyor ve ünlü Hyde Park'a yalnızca yedi dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Odalar tamamen mobilyalı ve düzenli aralıklarla temizleniyor. Vincent House, daireye sıcak ve samimi bir atmosfer sunarak, odaları hem dinlenmek hem de çalışmak için ideal bir mekân haline getiriyor.

Okuma odası, bahçe ve diğer sakinlerle sosyalleşebileceğiniz oturma odası gibi birçok sigara içilmeyen ortak alan mevcut. Ayrıca isteğe bağlı olarak diğer sakinlerle birlikte ücretsiz kahvaltı ve akşam yemeği alabilirsiniz; bu da sıcak ve samimi bir ortamda İngilizce pratiği yapma fırsatı sunuyor.

Prince Consort Village: Okulumuzun bir diğer anlaşmalı öğrenci yurdu, Batı Londra’da yer alan Prince Consort Village’da konaklayarak yakındaki Ravenscourt Park'ın yeşilliğinin tadını çıkarabilir ve çevredeki birçok mağaza, kafe, bar ve olanakların kolaylığını yaşayabilirsiniz. Konut, okulumuza yaklaşık 2 km mesafededir ve Avrupa'nin en büyük alışveriş merkezi Westfield London'a kolayca ulaşılabilir. Aynı zamanda Notting Hill de kısa bir otobüs yolculuğu uzaklıktadır - Cumartesi günleri düzenlenen Portobello Yolu Pazarı ve Ağustos ayındaki yıllık Notting Hill Karnavalı ile ünlüdür.

Oteller: Tüm bu seçeneklerin dışında dilediğiniz konfor ve özelliklere göre size sunacağımız otel seçenekleri için bize ulaşabilirsiniz.

İngiltere’nin en köklü dil kurslarından olan London School of English, yetişkinlerin ihtiyaç ve hedeflerine uygun geniş bir kurs yelpazesi sunuyor.

Genel İngilizce +20

Genel İngilizce Kursu, İngilizce iletişimde özgüvenini artırmak isteyen 20 yaş üstü yetişkinler için tasarlanmıştır. Tam (haftada 24 saat) veya yarı zamanlı (haftada 12 saat) seçeneklerle, küçük gruplarla gerçek hayat durumlarına dayalı rol oyunları ve aktivitelerle pratik yaparak konuşma becerilerini geliştirmeyi hedefler.

Kurşun Faydaları:

 • Daha özgüvenli konuşma yeteneği
 • İletişimde daha doğru ifadeler
 • Medya ve haberleri anlama yeteneği
 • İş veya seyahat için etkili İngilizce kullanımı
 • Günlük yaşam durumlarıyla başa çıkma becerisi
 • Okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerinin gelişimi

Kurs İçeriği:

 • Dilbilgisi ve kelime çalışmaları
 • Yoğun konuşma pratiği
 • Tartışmalar, rol oyunları ve sunumlar
 • Dinleme ve okuma etkinlikleri
 • Yazma pratiği (resmi ve gayri resmi e-postalar)
 • Telaffuz çalışmaları
 • İletişim stratejileri
 • Sosyal ve kültürel içeriklerle zenginleştirme
 • Geri bildirim ve düzeltmeler
 • Çalışma tavsiyeleri ve Britanya kültürüne dair bilgiler
 • Ayrıca, güncel haberlere dayalı tartışmalar ve sınıf içi/dışı çalışma yönergeleri de sunulur.

Okullarımızın fiyatlarını içeren ve fikir olması açısından hazırladığımız 2 haftalık yarı zamanlı ve aile yanı konaklama baz alarak hazırladığımız fiyat çalışmamıza buradan ulaşabilirsiniz.

İş Ingilizcesi +25 (Business and Professional English 25+)

25 yaş üstü deneyimli profesyoneller için kısa sürede İş İngilizcesini ilerletmek isteyenlere özel tasarlanmış kursumuzun tam (haftada 30 saat) veya yarı zamanlı (haftada 15 saat) seçenekleri bulunuyor. Kurs süresi boyunca gerçekçi görevler ve uygulamalar sayesinde, sunum yapma, uluslararası toplantılara katılma, kültürlerarası ağ oluşturma ve benzeri profesyonel durumlarda özgüven geliştirebileceksiniz.

Kurşun Faydaları:

 • Daha etkili ve akıcı iletişim kurabilme
 • Toplantılara daha özgüvenle katılabilme
 • Pazarlıklara daha diplomatik bir yaklaşım sergileme
 • Farklı durumlarda daha spontane yanıtlar verebilme
 • Mesleki kelime dağarcığınızı genişletme
 • Daha fazla özgüvenle ağ oluşturabilme

Kurs İçeriği

 • İletişim becerileri
 • Toplantılara katılma ve yönetme
 • Pazarlık – ikna etme, pazarlık yapma, uzlaşmaSunu
 • mlar – kendinizi net bir şekilde ifade etme, etkili yapılandırma ve vurgulama
 • İş İngilizcesi kelime yapıları
 • E-posta yazma
 • Telekonferans ve telefon görüşmeleri
 • Ağ oluşturma
 • Kültürlerarası farkındalık
 • Gramer doğruluğu
 • Telaffuz doğruluğu

Bu kurs boyunca öğrenilenler pratik odaklıdır. Okulumuz gerçekçi görevlerle, günlük iş hayatınızda ihtiyaç duyacağınız dili pratiğe dökme ve geliştirme fırsatı sunuyor.


Uzmanlık Programları:

İngiltere'de dil okullarında alacağınız eğitim için vize başvurusu ve kayıt süreci hakkında önemli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Vize Türleri: İngiltere'de eğitim almak için gerekli olan vize, Birleşik Krallık vizesidir. Bu vize ile İngiltere, Kuzey İrlanda ve İskoçya dahil Birleşik Krallık içinde serbestçe dolaşma hakkına sahip olursunuz. Yeşil ve bordo pasaport sahipleri de dahil olmak üzere, İngiltere'de dil eğitimi almak isteyen her öğrenci için 3 farklı öğrenci vize kategorisi bulunmaktadır: 'Standart Ziyaretçi Vizesi,' 'Kısa Süreli Öğrenci Vizesi,' ve 'Öğrenci Vizesi.' Hangi vize türünün sizin için en uygun olduğunu belirlemek ve başvuru sürecini yönetmek konusunda Global Kariyer eğitim danışmanları size yardımcı olacaktır.

Kayıt ve Başvuru Süreci: Beklentilerinize ve bütçenize uygun bir dil okulu seçtikten sonra, okulun eğitim başlangıç tarihleri ve vize sürecini dikkate alarak gitmek istediğiniz en uygun zamanı belirleriz. Ardından, seçtiğiniz okul için kayıt aşamasındaki genel masraf çizelgesini hazırlarız. Konaklama seçenekleri üzerinde konuşarak size en uygun olanı seçeriz. Sonrasında, seçtiğiniz okulun başvuru formunu doldurur ve gerekli evrak listesini hazırlarız. Başvuru ücretinizi ödedikten sonra, başvurunuz okula tarafımızca iletilir. Okulunuz başvurunuzu onayladığında, hızlı bir şekilde vize başvuru süreciniz başlatılır.

Son Aşama: Vize onaylandıktan sonra konaklama düzenlemeleri ve uçak bileti rezervasyonlarına geçeriz. Ayrıca okul ücretlerini ödeyerek eğitim sürecinizi başlatırsınız. Artık heyecanla eğitim sürecinizi bekleyebilirsiniz.

Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Vize başvurusu sürecinde aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir:

1. Geçerli Pasaport:

İmzalı ve talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalı.

Pasaportun en az 1 yıl süreyle geçerli olması gerekmektedir.

2. Eski Pasaportlar ve Vizeler:

Eski pasaportların ve bu pasaportlardaki vizelerin sayfalarının fotokopileri.

3. Vesikalık Fotoğraf:

Son 6 ay içinde çekilmiş, arka fonu beyaz, 45x35 mm ölçülerinde 2 adet vesikalık fotoğraf.

4. Nüfus Kayıt Örneği:

Nüfus Müdürlükleri tarafından verilen, ailenizdeki tüm bireyleri gösteren nüfus kayıt belgesi.

5. Adli Sicil Kaydı:

Adliyelerden veya E-devlet şifresi ile internet üzerinden temin edilebilen adli sicil kaydı.

6. Askerlik Belgesi:

Askerlik şubelerinden alınabilecek askerlik tecil veya terhis belgesi.

7. Evli olanlar için Aile Bilgileri:

Evlilik cüzdanı, eş ve çocukların kimlik fotokopileri.

Eşinizin gelir durumu ve işi ile ilgili belgeler.

8. Öğrenci Belgesi ve Diplomalar:

Eğitim durumunuzu gösteren diplomalar veya öğrenci belgeleri.

Türkiye'de öğrenciyseniz, öğrenci kayıt belgesi ve transkript.

Mezun olanlar için aldığınız diploma veya İngilizce tercümeli çıkış belgesi.

Yabancı dil, bilgisayar, staj gibi kurs veya sertifika programlarına ait belgeler (İngilizce olmalı veya yeminli tercüman tarafından çevrilmelidir).

9. Mali Durumu Gösteren Belgeler:

Size, ailenize veya finanse eden kişiye ait arabaların ruhsatları.

Gayrimenkulleri gösteren tapular veya kira geliri

GÖNDER
Hemen Bilgi Al