Wimbledon School of English | Yurt Dışı Eğitimler | Global Kariyer

Wimbledon School of English

Geniş bir yelpazede akademik ve profesyonel İngilizce dil kurslarını sunarak İngilizce dil eğitimine odaklanmış Londra merkezli olan Wimbledon School of English, Birleşik Krallık'ın önde gelen İngilizce Dil Kurslarından biri olarak kabul edilir.

Geniş bir yelpazede akademik ve profesyonel İngilizce dil kurslarını sunarak İngilizce dil eğitimine odaklanmış Londra merkezli olan Wimbledon School of English, Birleşik Krallık'ın önde gelen İngilizce Dil Kurslarından biri olarak kabul edilir.

Mükemmel konumuyla Londra'da İngilizce dil eğitiminizi ilerletmek için en uygun seçeneklerden biridir.

İngiliz kültürünü daha derinlemesine keşfetmek isteyen öğrenciler için, Kültürel İngilizce Dil kurslarımız, İngilizce dil eğitimini Londra şehri ve İngiliz kültürüyle birleştirme fırsatı sunar.

Okulumuz, katılmak isteyenler için etkileyici sosyal etkinlik programları düzenlemekte olup Londra’yı kendi başınıza keşfetmeyi tercih ettiğinizde de Wimbledon'ın sunduğu ulaşım imkanları, Londra merkezine kolayca erişmenizi sağlar.

Wimbledon, İngiliz tenisinin doğduğu yer olarak ün kazanmıştır ve spor meraklıları için okulumuz, dünyaca ünlü tenis bölgemizde yerel bir tenis kulübünde oynamak için fırsat sunmaktadır.

Eğitiminizi, genellikle yoğun olan Londra yaşam tarzından uzakta, daha huzurlu bir ortamda almak isterseniz Wimbledon School of English sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Konaklamanızı en doğru şekilde seçmenizi sağlayarak sizlere size ev konaklaması, öğrenci rezidansları ve özel konaklama seçeneklerini sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ev konaklaması ve öğrenci rezidansı seçeneklerimize ek olarak, okulumuzun hemen yanındaki The Justin James'de hizmet veren bir otel odası da rezerve edebilirsiniz.

Ayrıca, yaz aylarında Wimbledon dışında, nehir kenarında lüks bir öğrenci rezidansı arıyorsanız, Kingston'daki One Penrhyn Road'daki yazlık rezidansımızı düşünebilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama:

Oldukça popüler bir konaklama seçeneklerinden olan bir İngiliz ailesiyle konaklamak size gerçek hayat durumlarında İngilizce pratiği yapma ve yeni bir yaşam tarayımı deneyimleme fırsatı sunar. Aile yanı konaklama ile farklı bir ulustan öğrencilerle birlikte kalma şansına da sahip olabilirsiniz.

Aile yanı konaklamanın yaklaşık %40'ı yürüyüme mesafesindedir ve dört farklı türde aile yanı konaklama seçeneği sunuyoruz. Bu seçeneklerin hepsi iki kişinin birlikte seyahat edip paylaşması temelinde ikiz oda olarak da mevcuttur.

Aile Yanı Konaklama Seçenekleri:

 • Standart = Ortak kullanımlı tesisler.
 • Standart Plus = Özel banyo veya tuvalet. (Standart ve Standart Plus konaklama için okula olan maksimum yolculuk süresi 35 dakikadır.)
 • Üstün = Özel banyo veya tuvalet; (Okula olan maksimum yürüme mesafesi 25 dakikadır.)

Yemek Seçenekleri:

HB7 = Yarım Pansiyon - Pazartesi'den Pazar gününe kadar kahvaltı ve akşam yemeği. 16 yaş ve üstü.
HB5 = Yarım Pansiyon - Pazartesi'den Pazar gününe kadar kahvaltı ve Pazar'dan Perşembe'ye akşam yemeği. 16 yaş ve üstü.
BB = Yatak ve Kahvaltı. 18 yaş ve üstü.
SC = Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz tesis. 18 yaş ve üstü.

Öğrenci Evleri:

Wimbledon School of English öğrencileriyle ev paylaşma fırsatı sunuyor. Tüm öğrenci konutlarımızda, ev arkadaşlarınızla rahatlayabileceğiniz, televizyon izleyebileceğiniz konforlu bir oturma odası bulunuyor. Ayrıca tam donanımlı bir mutfak, çamaşırhane imkanları ve kendi bahçenizin olması imkanların arasında.

Yatak çarşafları tüm öğrenciler için temin edilmektedir ve her yatak odası bir gardırop ve bir masa ile donatılmıştır, böylece evde konforlu bir şekilde ders çalışabilirsiniz.

Bu, yeni arkadaşlar edinmek ve bağımsızlığınızı korurken diğer uluslararası öğrencilerle İngilizce pratiği yapmanın harika bir yoludur. Öğrenci konutlarının uygunluğu seyahat tarihlerinize bağlıdır.

Katolik Konukevi

RMI rahibeleri, Londra'nın bu büyük şehrinde kalacak bir yer sunuyorlar. Bu konukevi, ulaşım araçlarıyla okula 30 dakika mesafede bulunan South Kensington'da bulunmaktadır. Bu sadece 18-30 yaş arası kadınlar için güvenli ve bütçe dostu bir konaklama seçeneğidir.

Kingston Yaz Konukevi

Kingston Yaz Konukevi, Kingston'ın kalbinde yer alan lüks bir öğrenci konukevidir ve Thames Nehri kıyılarına, kafelere ve alışveriş merkezlerine sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Okula trenle sadece 12 dakika mesafededir.


Genel İngilizce Kursu:

Genel İngilizce kurslarımız, en çok tercih edilen seçeneklerimizden biridir ve İngilizce dilinin her yönünde gelişiminize katkıda bulunacaktır: dilbilgisi, kelime dağarcığı, konuşma, dinleme, telaffuz, okuma ve yazma.

Bireysel katılımcılar için minimum yaş sınırı 16'dır. Ancak, bir grup lideri ile seyahat eden 15 yaşındaki öğrenciler bazen Genel İngilizce uluslararası sınıflarımıza kabul edilebilirler. 14 yaşındaki öğrenciler ise yalnızca bir grup lideri refakatinde kapalı gruplara dahil edilebilirler.

Sınıf ortalamamız genellikle 12 öğrenciden oluşur ve maksimum sınıf kapasitemiz 14 kişiliktir. Ancak Temmuz ve Ağustos aylarında Genel İngilizce ve Cambridge İngilizce Sınav Hazırlık sınıflarımızda öğrenci sayısı 16'ya kadar çıkabilir. İstisnai durumlarda, 14 öğrenci sınıf sınırlarımızı aşabilir, ancak bu durum en fazla 1 öğrenci için ve 1 hafta süreyle geçerlidir.

Okullarımızın fiyatlarını içeren ve fikir olması açısından hazırladığımız 2 haftalık yarı zamanlı ve aile yanı konaklama baz alarak hazırladığımız fiyat çalışmamıza buradan ulaşabilirsiniz.

30 Yaş üstü Genel İngilizce Kursları:

Wimbledon İngilizce Okulu gururla sunar: 30 yaş ve üzeri öğrenciler için özel olarak tasarlanmış olan 30+ Kursu.

Bu kurs, 30 yaş ve üzeri öğrencilere dikkatlice hazırlanmış bir İngilizce dil becerisi geliştirme yolculuğu sunar ve zengin ve heyecan verici bir program içerir. Bu kurs, yalnızca eğitici bir deneyim sunmakla kalmaz, aynı zamanda sınıf gezilerine katılma fırsatı ve benzer düşünen uluslararası akranlarla değerli ağ bağlantıları kurma fırsatını da sunar.

Bu etkileyici program, haftada 24 ders içerir ve şu ana odaklanır:

 • Zorlu bir öğrenme ortamında İngilizce dilinin tüm yönlerinde yetenek geliştirme.
 • Güncel olayları ve çağdaş konuları kapsayan çeşitli konuları keşfetme.
 • Günlük yaşamda İngilizceyi kullanma becerinizi artırma.
 • Diğer uluslararası öğrencilerle ağ oluşturma fırsatını geliştirme.
 • İngiliz kültürü ve tarihini daha fazla keşfetme.

Öğrenme Deneyiminizi Zenginleştirin

Daha kapsamlı bir öğrenme deneyimi arayanlar için, kursunuzu isteğe bağlı öğleden sonraki derslerle zenginleştirmeyi düşünebilirsiniz. Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Etkili İletişim
 • Dilbilgisi ve Yazma Atölyesi
 • IELTS Sınav Hazırlığı (Akademik) ve Akademik Yazma
 • Birebir Dersler**
 • Standart kursunuzu rezerve ederken, bu ek kursları 2 ila 12 hafta süresince seçme esnekliğine sahipsiniz*.

**Lütfen birebir dersler, rezerve ettiğiniz ders sayısına bağlı olarak değişen ek bir ücrete tabidir.

İş İngilizcesi

Eğer iş dünyasında bir kariyer hazırlığı yapıyorsanız veya zaten çalışıyorsanız ve uluslararası bir ortama geçmek istiyorsanız, o zaman bu kurs sizin için idealdir.

Bu İş İngilizcesi ve Profesyonel Beceriler kursu, standart olarak haftada 24 ders / 20 saatlik bir kurs olarak sunulmaktadır ve size üç öğleden sonrayı serbest bırakır. Ayrıca, İntensif bir kurs olarak, öğleden sonraki isteğe bağlı kurslarımızdan biriyle birleştirilerek alabilirsiniz. Bu isteğe bağlı sınıfları rezervasyon menüsünden seçebilirsiniz.

Bu İş İngilizcesi ve Profesyonel Beceriler kursunda, çeşitli iş konularından gelen, hem sözlü hem de yazılı İş ve Profesyonel İngilizce dilini geniş bir yelpazede öğreneceksiniz. Aynı kariyer hedeflerine ve İş İngilizcesi dil öğrenimine odaklanmış diğer öğrencilerle birlikte çalışacaksınız.

Londra İş İngilizcesi Kursunda:

 • İş dünyası için zaman yönetimi, takım çalışması ve problem çöz

İngiltere'de dil okullarında alacağınız eğitim için vize başvurusu ve kayıt süreci hakkında önemli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Vize Türleri: İngiltere'de eğitim almak için gerekli olan vize, Birleşik Krallık vizesidir. Bu vize ile İngiltere, Kuzey İrlanda ve İskoçya dahil Birleşik Krallık içinde serbestçe dolaşma hakkına sahip olursunuz. Yeşil ve bordo pasaport sahipleri de dahil olmak üzere, İngiltere'de dil eğitimi almak isteyen her öğrenci için 3 farklı öğrenci vize kategorisi bulunmaktadır: 'Standart Ziyaretçi Vizesi,' 'Kısa Süreli Öğrenci Vizesi,' ve 'Öğrenci Vizesi.' Hangi vize türünün sizin için en uygun olduğunu belirlemek ve başvuru sürecini yönetmek konusunda Global Kariyer eğitim danışmanları size yardımcı olacaktır.

Kayıt ve Başvuru Süreci: Beklentilerinize ve bütçenize uygun bir dil okulu seçtikten sonra, okulun eğitim başlangıç tarihleri ve vize sürecini dikkate alarak gitmek istediğiniz en uygun zamanı belirleriz. Ardından, seçtiğiniz okul için kayıt aşamasındaki genel masraf çizelgesini hazırlarız. Konaklama seçenekleri üzerinde konuşarak size en uygun olanı seçeriz. Sonrasında, seçtiğiniz okulun başvuru formunu doldurur ve gerekli evrak listesini hazırlarız. Başvuru ücretinizi ödedikten sonra, başvurunuz okula tarafımızca iletilir. Okulunuz başvurunuzu onayladığında, hızlı bir şekilde vize başvuru süreciniz başlatılır.

Son Aşama: Vize onaylandıktan sonra konaklama düzenlemeleri ve uçak bileti rezervasyonlarına geçeriz. Ayrıca okul ücretlerini ödeyerek eğitim sürecinizi başlatırsınız. Artık heyecanla eğitim sürecinizi bekleyebilirsiniz.

Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Vize başvurusu sürecinde aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir:

1. Geçerli Pasaport:

İmzalı ve talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalı.

Pasaportun en az 1 yıl süreyle geçerli olması gerekmektedir.

2. Eski Pasaportlar ve Vizeler:

Eski pasaportların ve bu pasaportlardaki vizelerin sayfalarının fotokopileri.

3. Vesikalık Fotoğraf:

Son 6 ay içinde çekilmiş, arka fonu beyaz, 45x35 mm ölçülerinde 2 adet vesikalık fotoğraf.

4. Nüfus Kayıt Örneği:

Nüfus Müdürlükleri tarafından verilen, ailenizdeki tüm bireyleri gösteren nüfus kayıt belgesi.

5. Adli Sicil Kaydı:

Adliyelerden veya E-devlet şifresi ile internet üzerinden temin edilebilen adli sicil kaydı.

6. Askerlik Belgesi:

Askerlik şubelerinden alınabilecek askerlik tecil veya terhis belgesi.

7. Evli olanlar için Aile Bilgileri:

Evlilik cüzdanı, eş ve çocukların kimlik fotokopileri.

Eşinizin gelir durumu ve işi ile ilgili belgeler.

8. Öğrenci Belgesi ve Diplomalar:

Eğitim durumunuzu gösteren diplomalar veya öğrenci belgeleri.

Türkiye'de öğrenciyseniz, öğrenci kayıt belgesi ve transkript.

Mezun olanlar için aldığınız diploma veya İngilizce tercümeli çıkış belgesi.

Yabancı dil, bilgisayar, staj gibi kurs veya sertifika programlarına ait belgeler (İngilizce olmalı veya yeminli tercüman tarafından çevrilmelidir).

9. Mali Durumu Gösteren Belgeler:

Size, ailenize veya finanse eden kişiye ait arabaların ruhsatları.

Gayr

GÖNDER
Hemen Bilgi Al